Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy

sekrety roślinPotocznie mówimy, że wiemy co w trawie piszczy, ale czy tak jest na pewno? Czy rzeczywiście wiemy o czym „rozmawiają” rośliny? Co przedstawiają sobą i jakie tajemnice kryją przed nami? Może nam się wydawać, że wiemy o nich bardzo dużo. Jednak książka Sekrety roślin autorstwa Anne-France Dautheville pokazuje, jak bardzo się mylimy.

Sekrety roślin. Przyroda uchyla listka tajemnicy to niepozorna książeczka, która kusi piękną okładką – cudnie zieloną z prostą grafiką. A co kryje jej środek? Jest to zbiór ciekawostek dotyczących świata roślin. Każdy dowie się z niej wielu interesujących rzeczy na temat otaczających nas roślin. Autorka zebrała tutaj najciekawsze fakty z życia roślin – czytelnik dowie się między innymi tego, że rośliny mają uczucia i dzięki nim mogą nawet przydać się w czasie szukania zbrodniarzy, mogą też sprawnie się przemieszczać lub tego, że rośliny lubią słuchać muzyki i kiedy się do nich mówi. Dzięki znajomości cyklu dniowego poszczególnych gatunków (rośliny kwitnące) można ustawić zegarek. Oczywiście to tylko kilka z ciekawostek, które można przeczytać w tej publikacji. W całej książce jest 200 interesujących faktów z życia roślin. Większość z nich zaskakuje i wprawia w zadziwienie.

Dodatkowym atutem jest ciekawa szata graficzna tej książki – proste, nienachalne grafiki przedstawiające rośliny, ale nie tylko, urozmaicają tekst.

Książka przygotowana została w ciekawej formie. Jest to doskonały przerywnik od innego rodzaju książek – lektura przyjemna i wartościowa.

Polecam.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.