W poszukiwaniu niebieskiej marchewki

w poszukiwaniu niebieskiej marchewkiCzy słyszeliście kiedykolwiek o niebieskiej marchewce? Nie wiem czy wiecie, ale dla wielu królików jest to mityczny obiekt kultu. Szukają jej od wieków. Jednak są tak roztrzepane, że kiedy już ją znajdą, zaraz im gdzieś ginie. Dlatego możesz im pomóc w czasie czytania książki W poszukiwaniu niebieskiej marchewki.

Książka W poszukiwaniu niebieskiej marchewki jest przeznaczona dla małych miłośników poszukiwań ukrytych przedmiotów. Teksty, które urozmaicają książeczkę są napisane zabawnym i przystępnym językiem. Zachęcają do poszukiwań, które przenoszą nas do różnych epok – od czasu kamienia łupanego, po podboje kosmosu. Zadaniem poszukiwacza niebieskiej marchewki jest odnalezienie jej na ilustracjach, które obfitują w najróżniejsze szczegóły. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż ilustracje są duże, a marchewka malutka – tutaj przydaje się bystre oko 😉

Mój synek zaśmiewał się i dobrze się bawił w czasie poszukiwania niebieskiej marchewki. Ja liczyłam na to, że będzie trochę więcej elementów do szukania – na każdej ze stron należy odnaleźć tytułową niebieską marchewkę. Oczywiście rodzic może dodatkowo dać dziecku zadanie poszukania jakiegoś innego elementu na danym obrazku.

Książka jest bardzo ładnie wydana i ma duży format, który pozwala na łatwiejsze, wspólne poszukiwanie niebieskiej marchewki.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.