Piksele, wektory i inne stwory. Grafika komputerowa dla dzieci

piksele, wektory i inne stworyW dobie powszechnej dostępności do fotografii cyfrowej, każdy z nas staje się fotografem – cykamy setki zdjęć. Jednak większość z nich pozostaje gdzieś w zakamarkach dysku, gdyż uważamy, że czegoś im brakuje. Niewiele osób zajmuje się upiększaniem zdjęć, gdyż powszechnie uważa się, że obróbka zdjęć jest trudna i wymagająca. Jednak na potrzeby „domowe” wystarczą proste narzędzia online, które dają wiele możliwości, pozwalających na wręcz ekspresowe upiększenie zdjęcia. Książka Piksele, wektory i inne stwory. Grafika komputerowa dla dzieci pokazuje, jak okiełznać takie stwory i jak poradzić sobie z podstawową obróbką grafiki rastowej i wektorowej.

Książka w domyśle przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem grafiki komputerowej. Przystępny, prosty język, który ma zaciekawić dzieci pozwala na zrozumienie podstawowych zagadnień teoretycznych oraz wyjaśnia, w jaki sposób postępować z pikselami i wektorami. W programie omówione zostały podstawowe funkcje darmowych narzędzi online, a także płatnych programów, które najczęściej wykorzystywane są przy pracy z dwoma rodzajami grafik.

Każde zagadnienie jest szczegółowo omówione, a także przedstawione na grafikach, by łatwiej było zrozumieć działanie poszczególnych narzędzi dostępnych w omawianych programach.

Po książkę spokojnie mogą sięgnąć też dorośli, którzy chcą poznać podstawy grafiki komputerowej, gdyż książka nie jest infantylna i doskonale przedstawia wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące poruszanych w niej tematów.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu PWN.