Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki przyrody i świata

Dlaczego?” to pytanie prześladuje każdego dnia rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Na to pytanie i wiele innych trzeba odpowiadać zawsze wyczerpująca i z niezwykłą inwencją. Oczywiście sposób wyjaśnienia danego zagadnienia musi być dostosowany do wieku i poziomu rozwoju dziecka. Z reguły na większość dziecięcych pytań zmiany odpowiedzi, jednak w pewnym momencie przychodzi kryzys i niemoc, kiedy słyszymy kolejne „dlaczego?” (albo kiedy po prostu nie znamy odpowiedzi na zadane przez dziecko pytanie). Wówczas warto sięgnąć po pomoc. Taką właśnie pomocą może okazać się jedna z najnowszych publikacji Wydawnictwa Prószyński i ska przygotowana z myślą o dzieciach.

Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata to zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane przez maluchy pytania. W myśl zasady, że nie ma głupich pytań, w tej książce znajdziemy odpowiedzi nawet na z pozoru dziwne dla nas, dorosłych pytania.

Wszystkie odpowiedzi są napisane przyjaznym, prostym, ale nie infantylnym językiem. Autorka w przystępny sposób wyjaśnia wszelkie zagadnienia nurtujące maluchy. Nawet kwestie wydawałoby się nieco krępujące, takie jak korzystanie z toalety czy „rewolucje” w brzuchu, są omówione tak, by nikogo nie wprawić w zakłopotanie. W książce znajdziemy odpowiedzi na pytania związane z przyrodą, naszym życiem codziennym, a także z nauką. Dzieci, ale i dorośli dowiedzą się, czy na księżycu odbita jest twarz człowieka, dlaczego rany przestają krwawić i gdzie po deszczu chowają się kałuże. W sumie w książce znajduje się aż 71 pytań i odpowiedzi na nie. 

Nie pozostaje mi nic innego, jak podpowiedzieć Wam, że kiedy następnym razem usłyszycie pytanie – „Dlaczego?” to powinniście sięgnąć po tę książkę 🙂

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński i ska.