Atlas miast – podróż przez 30 miast świata

atlas miastAtlas miast to jedna z najnowszych propozycji od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to książka przeznaczona dla małych pasjonatów podróży. Dzięki niej można zobaczyć, co kryje się w największych miastach świata – dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o nich i doskonale bawić w czasie poszukiwania ukrytych przedmiotów.

Atlas miast to książka, która przedstawia nam 30 miast z całego świata – są to stolice, ważne ośrodki kulturalne czy też największe miasta na naszym globie. Na karcie każdego z miast w ramce umieszczone są najważniejsze informacje dotyczące danej metropolii. Poniżej jest też zadanie dla dzieci – muszą odnaleźć 5 przedmiotów, które najbardziej kojarzą się z konkretnym miastem np. w Lizbonie należy odnaleźć 5 kogucików, a w Barcelonie 5 byków. Oprócz tego na kartach książki umieszczono najbardziej charakterystyczne dla miast budynki czy miejsca, które chętnie zobaczą dzieci, kiedy już będą miały okazję udać się na prawdziwe wojaże. Mnóstwo ciekawostek i dobrej zabawy.

Wśród przedstawionych miast znalazły się takie metropolie jak Helsinki, Berlin, Paryż, Tokio, Sidney, Chicago oraz Warszawa.

Książka zapewnia zabawę na dobrych kilka godzin i można do niej co rusz wracać, by odkrywać nowe szczegóły.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.