Sekrety zielonych koktajli – Maria i Tomasz Pabich

Moda na bycie eko, zdrową żywność oraz aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób stara się zmienić swój tryb życia, zaczynając od zmiany diety. Czy trzeba zmienić od razu drastycznie swój jadłospis? Najlepszym rozwiązaniem jest stopniowe wprowadzanie zmian, takich jak wyeliminowanie słodkich i słonych przekąsek, fast foodów, a w ich miejsce wprowadzanie zdrowego jedzenia, owoców i warzyw. Dobrym początkiem do zmiany nawyków żywieniowych jest rozpoczęcie przygotowywania w domu koktajli na bazie owoców i warzyw. To właśnie o takich koktajlach możemy przeczytać w książce opracowanej przez Marię i Tomasza Pabichów – Sekrety zielonych koktajli.

W książce autorzy dosłownie zdradzają sekrety, jakie kryją w sobie koktajle – dlaczego warto je pić, co nam dają, jakie cenne dla naszego zdrowia składniki kryją. Opowiadają też na wstępie swoją historię – dlaczego zdecydowali się na samodzielne przygotowywanie zdrowych i pożywnych koktajli. Ich przygoda z koktajlami opisana została z damskiego i męskiego punktu widzenia. Takie przedstawienie sprawy jest dość interesujące. W książce zostaje też wyjaśniona różnica między popularnymi sokami wyciskanymi samodzielnie w domu, a koktajlami właśnie. Które z nich są lepsze? Dowiedzie się tego czytając książkę. A i jeszcze mamy znajdą kilka sprawdzonych metod, jak zachęcić pociechy do picia koktajli, których kolor niejednokrotnie może zniechęcić maluchy do wypicia takiego napoju.

Przy robieniu koktajli ważny jest dobry sprzęt, który stanie na wysokości zadania i będzie dobrze radził sobie nawet z twardymi warzywami czy owocami, np. z marchewką czy burakiem. Tę kwestię również poruszają autorzy w książce – wskazują na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu, jaki będzie nam służył przy przygotowaniu koktajli.

W publikacji nie zabrakło oczywiście przepisów na wyborne koktajle – są tutaj przedstawione przepisy na ulubione koktajle całej rodziny autorów, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś, co mu zasmakuje i od czego zacznie swoją przygodę z koktajlami.

Treść publikacji niesie ze sobą dużą wartość merytoryczną, ale jest napisana przystępnym językiem, okraszona lekkim i miłym humorem oraz dużą ilością fotografii.

Więcej o książce, możliwości jej zakupu, ale i o zdrowym trybie życia dowiedzie się na stronie prowadzonej przez autorów książki.