Pucio mówi pierwsze słowa

 pucio mówi pierwsze słowaPamiętacie Pucia, który uczył się mówić? Pucio powraca do nas w najnowszej książce Marty Galewskiej-Kustra Pucio mówi pierwsze słowa. Jest to propozycja dla rodziców dzieci, które zaczynają mówić. Pozwala ona kształtować prawidłowe nawyki, jeśli chodzi o wymowę pierwszych słów, jakie pojawiają się w słowniku naszych dzieci.

Książka należy do serii Uczę się mówić przygotowanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jest wydana podobnie jak pierwsza część – duży format, ładne, proste ilustracje oraz zadania dla dzieci i rodziców. Autorka przygotowała dla rodziców informacje, które są bardzo ważne, jeżeli chodzi o rozwój mowy dziecka.

Oprócz Pucia w książce spotkamy również członków jego rodziny. Codzienne, rodzinne sytuacje pomagają dzieciom łatwiej odnaleźć się w zadaniach, które na nie czekają. W książeczce nazywane są nie tylko przedmioty, ale i czynności, emocje i osoby.

Publikacja w ciekawy i przyjazny dla dziecka sposób zachęca do ćwiczenia mowy i osłuchiwania się z nimi. Dobra propozycja na początek długiej i żmudnej drogi, jaką jest nauka mowy 😉

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.