Chichotnik, czyli księga śmiechu i uśmiechu

chichotnikBiorąc tę książkę do ręki, aż chciało by się rzec – gdy Ci smutno, gdy Ci źle, to Chichotnik rozweseli Cię. Dlaczego? Ta księga śmiechu i uśmiechu zawiera w sobie wiersze, które zna każdy z nas, a zostały dobrane w taki sposób, by od razu wywoływać uśmiech na twarzy. Uwaga, efekt wzmocniony cudownymi, nietypowymi ilustracjami 😉

Co znajduje się w Chichotniku? Cudowne, zabawne i pouczające wiersze. Wiersze te zaliczane są do klasyki – mamy tutaj przecież Chotomską, Brzechwę, Tuwima, Kerna oraz jednego z moich ulubionych – Fedrę i jego Pawła i Gawła oraz Małpę w kąpieli (kiedy byłam mała uwielbiałam ten wierszyk ;)) Wyboru wierszy, które znalazły się w książce dokonała Barbara Gawryluk – trafiła w pełni w mój gust, ale co ważne również i młodego czytelnika – książeczkę testowałam na synku i jemu też się bardzo te wierszyki podobały, wywołując uśmiech na jego buzi.

Jednak nie tylko wiersze wywołują uśmiechy na twarzy – chichoty i wesołe uśmiechy przywołają także cudowne ilustracje w wykonaniu Elżbiety Wasiuczyńskiej. Autorka ilustracji wykonała dużą pracę. Wykonane przez nią obrazki „żyją”, zachęcają do uśmiechu i zachwycają. Wykonane z papieru elementy ilustracji inspirują i zachęcają do zabawy już po skończeniu chichoczącej lektury.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.