100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn

audrey hepburnAudrey Hepburn – ikona popkultury, kobieta ceniona za swoją urodę, grę aktorską, a także za działalność charytatywną. Jednak to tylko część z powodów, dla których można ją pokochać. W tej książce znajduje się aż 100 powodów, by pokochać Audrey Hepburn.

Książka 100 powodów… to piękna publikacja o albumowym charakterze. Przepełniona jest zdjęciami słynnej aktorki – są tutaj zdjęcia z planów filmowych, kadry z wybranych produkcji, fotografie w cudnych kreacjach od Givenchy i prostych strojach, są też zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Hepburn. Na wszystkich tych fotografiach prezentuje się ona zjawiskowo. Oprócz zdjęć można się zapoznać tutaj z tytułowymi 100 powodami, dla których można pokochać Audrey Hepburn. W głównej mierze są to fakty z życia aktorki, niektóre powszechnie znane (np. dotyczące jej działalności charytatywnej), inne nieco zaskakujące (takie jak ten dotyczący tego, że aktorka w podróż zabierała ze sobą makaron, oliwę i parmezan). Część z podanych przez autorkę książki powodów inspirowana jest wypowiedziami Hepburn.

Z uwagi na ładne wydanie, książka jest dobrym pomysłem dla osób, które są zafascynowane postacią słynnej aktorki, a także historią kina, czy też nietypowym sposobem na przedstawienie biografii.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu (Grupa Wydawnicza Publicat)