Jak zbudować samochód – Martin Sodomka

jak zbudować samochódJakiś czas temu pisałam o książce Jak zbudować motocykl?. Spodobała się ona bardzo moim dwóm mężczyznom, więc bez wahania sięgnęłam po kontynuację przygód szczurka Arniego i jego wiernej kompanii, która została przedstawiona na kartach pierwszej książeczki z serii, czyli Jak zbudować samolot? Teraz do rąk małych czytelników trafia opowieść techniczna, o tym Jak zbudować samochód?

Szczurek Arnie, wróbel Zenek i żaba Krystian stają przed nie lada wyzwaniem – będą budować samochód. Jednak muszą uważać, gdyż tak jak w poprzednich częściach, na horyzoncie pojawia się gang Długiego Jacka. Jak tym razem będzie chciał pokrzyżować plany przyjaciół? Czy Arniemu i jego drużynie mimo przeciwności uda się zbudować wymarzony samochód?

Książka Jak zbudować samochód? To propozycja przeznaczona przede wszystkim dla małych chłopców, którzy są na etapie fascynacji samochodami i wszystkim, co jest z nimi związane, a także chętnie pomagają tacie w „dłubaniu” przy aucie. Historia tworzenia samochodu jest napisana ciekawie i w przystępny dla dzieci sposób wyjaśnia zasady budowy i funkcjonowania samochodu. Podejrzewam, że również niejeden dorosły dowie się wiele ciekawych rzeczy na temat samochodów. Dodatkowo w książce znajduje się wiele ilustracji, w tym schematy pozwalające na lepsze zrozumienie tekstu.

Jak zbudować samochód? Polecam dla każdego, kto jest zainteresowany tym, jak buduje się samochód – dla małych i dużych pasjonatów motoryzacji.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Prószyński i s-ka