Polska kuchnia. Rozsmakuj się w tradycji

polska kuchniaChętnie sięgamy po dania kuchni włoskiej, bo proste, francuskiej, bo eleganckie i wytworne, chińskiej, bo egzotyczne… Zapominamy jednocześnie o tym, jak smaczne, proste w przygotowaniu oraz wytworne mogą być potrawy tradycyjnej kuchni polskiej, w której odnajdziemy wpływy niemieckie, francuskie, żydowskie czy tureckie. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego tym bardziej warto przypomnieć sobie przepisy tradycyjne, smaki i zapachy naszego dzieciństwa. Wydawnictwo PWN przygotowało książkę kucharską z tradycyjnymi przepisami, które zostały przedstawione tak, by każdy bez wyjątku poradził sobie z przygotowaniem potraw charakterystycznych dla kuchni polskiej.

Książka Polska kuchnia. Rozsmakuj się w tradycji to publikacja przygotowana w przystępnej formie – skomplikowane i długie przepisy zostały zastąpione grafikami przedstawiającymi, co należy po kolei zrobić, aby cieszyć się smakiem ryby po grecku, sernika krakowskiego czy karpia po żydowsku. W książce znajdują się przepisy na zupy, dania mączne i ziemniaczane, a także mięsa, ryby, ciasta i inne tradycyjne przysmaki. Jest wiele przepisów na dania, jakie często goszczą na naszych stołach w czasie Wigilii i innych ważnych uroczystości. Dlatego warto mieć taką książkę kucharską zawsze pod ręką, szczególnie jeśli chcemy powrócić do naszych kulinarnych korzeni.

Książka jest idealna dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kulinariami oraz tych, które pragną przypomnieć sobie smaki dzieciństwa (np. ciastka kręcone przez maszynkę). Będą z niej zadowolone również osoby, które tak jak ja nie lubią długich i skomplikowanych receptur.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu PWN.