Książkowe prezenty last minute :)

Przygotowania do Świąt idą pełną parą. Niektórzy z Was z pewnością już mają prezenty kupione. Jednak znajdą się i tacy, co kupowanie prezentów zostawiają na ostatnią chwilę. Jeśli, więc planujecie szybki wypad do księgarni po książkowe prezenty, to mam dla Was kilka propozycji na prezent książkowy last minute. Wybrałam kilka pozycji, które przeczytałam w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że któraś z nich przypadnie Wam do gustu 🙂
Dla miłośników eksperymentów w kuchni:

Ostatnio bardzo modna stała się kuchnia wegańska. Na jej temat powstaje wiele blogów oraz książek z inspirującymi przepisami. Jeśli planujecie obdarować bliską osobę właśnie taką książkę, to na rynku są dwie pięknie wydane pozycje, przygotowane przez znane blogerki – jedna z nich to nowość od Wydawnictwa Nasza Księgarnia – książka Wegan Nerd, o której pisałam niedawno na blogu. Druga pozycja to nieco starsza książka, wydana nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry Jadłonomia.

Dla dbających o urodę w naturalny sposób (nie tylko dla pań)

Obok weganizmu, bardzo popularnym trendem jest stosowanie kosmetyków na bazie naturalnych składników. Często są one jednak bardzo drogie i nie zawsze można dostać je w sklepach. Dlatego warto sięgnąć po nowość od Wydawnictwa PWN – Damskie laboratorium. W książce tej przedstawione są przepisy na naturalne kosmetyki, które samodzielnie można przygotować w domu i to bez dużych nakładów finansowych. W publikacji znajdują się między innymi przepisy na perfumy na bazie alkoholu oraz oleju, mydła, peelingi i krem do golenia. Oprócz tego są również dobrze omówione składniki kosmetyków. Więcej na temat tej książki napiszę jutro na blogu.

Z historią w tle

Dla osób lubiących czytać powieści obyczajowe, które mają ciekawe tło historyczne dobrą propozycją może okazać się seria Lucyny Olejniczak o Kobietach z ulicy Grodzkiej do tej pory ukazały się już trzy tomy. Akcja powieści rozgrywa się w Krakowie z początku XX wieku.

W nieco innych realiach rozgrywa się akcja powieści Oblubienice wojny. Opowiada ona historię kilku niezwykle silnych kobiet, które zostały opuszczone przez walczących mężczyzn i muszą zmagać się z codziennymi trudnościami, ale nie tylko…

Chcę Cię usłyszeć Diane Chambarlain również towarzyszy tajemnica z przeszłości. Jednak tutaj możemy przeczytać sporo o tym, jak dawniej wyglądała między innymi opieka nad ludźmi chorymi psychicznie w Stanach Zjednoczonych. Oczywiście jest to tylko jeden z fascynujących wątków tej powieści.

Intryga i sztuka

Jedną z najciekawszych powieści, jakie w tym roku przeczytałam i z czystym sumieniem mogę polecić na prezent jest Muza. Oprócz tego, że treść książki oczarowuje, to jest pięknie wydana. Twarda oprawa i cudowna grafika przyciągają uwagę i stanowią zaprzeczenie tego, by nie oceniać książki po okładce…

Coś niecoś dla małych czytelników

U nas bardzo dużym powodzeniem cieszą się książeczki z dwóch serii. Jedna z nich to Opowiem Ci mamo… Jest to seria, która przedstawia dzieciom codzienny świat, w bardzo zabawny i lekki sposób. Książeczki są przeznaczone dla dzieci w wieku mniej więcej od 3 do 6 lat. Dodatkowo do każdej z nich można dobrać blok rysunkowy z najróżniejszymi zadaniami.

Druga seria to Biuro Śledcze Tomuś Orkiszek i partnerzy, która opowiada o małym chłopcu, który rozwiązuje poważne zagadki kryminalne. A jego partnerami są: rybka, chomik i kotka 😉 Książeczki idealne dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Wam udanych książkowo-prezentowych łowów 😉