Pieśń Dawida – Amy Harmon

pieśń dawidaAmy Harmon zachwyciła mnie swoją powieścią Prawo Mojżesza. Teraz miałam okazję przeczytać kontynuację tej powieści, w której lepiej poznajemy Dawida „Taga” Taggarta i jego ukochaną Mille. Czy Pieśń Dawida jest tak samo zachwycająca?

Pieśń Dawida rozpoczyna się dość niepokojąco. Millie, ukochana Dawida zwraca się o pomoc do jego wieloletniego przyjaciela – Mojżesza o pomoc w odnalezieniu kochanka. Zniknięcie Taga wprawia wszystkich w zakłopotanie i budzi obawy o jego życie. Jest to uzasadnione, gdyż Dawid już kilkakrotnie próbował popełnić samobójstwo, a teraz pozostawił dla przyjaciół tajemnicze taśmy. Dlaczego Tag zniknął bez słowa pożegnania i czy uda się go odnaleźć nim będzie za późno?

Amy Harmon po raz kolejny przygotowała dla czytelników opowieść o miłości, która spotyka na swojej drodze wiele przeciwności. Praktycznie od pierwszych stron w głowie kołatają się myśli, czy ten związek ma szanse na przetrwanie, czy uda im się przezwyciężyć wzajemne wątpliwości i pokonać to, co szykuje los. A los będzie się bawił z bohaterami dość okrutnie…

Autorka w Pieśni Dawida rozwija wątek Taga, jednak pojawiają się tutaj także dobrze nam znani z poprzedniej części Mojżesz i Georgia, którzy pomagają w poszukiwaniach przyjaciela. Dowiadujemy się też, jak potoczyły się ich losy po tym, jak urodziła się im córeczka.

Amy Harmon dobrze buduje atmosferę powieści. Jest niezwykle delikatna i ulotna. Dużym plusem jest to, że autorka, tak jak w poprzedniej książce wprowadza tu subtelny erotyzm. Wszystko jest bardzo wyważone i pozostawia dużo miejsca do domysłów.

Książkę czyta się dobrze, wręcz w błyskawicznym tempie, trzeba jednak pamiętać, że jej atmosfera jest dość smutna, żeby nie powiedzieć, że dołująca.

Mimo tego, że książka mi się podobała, to czegoś mi tutaj zabrakło. Po przeczytaniu Prawa Mojżesza oczekiwałam czegoś więcej, tego, co zaskoczyło mnie w pierwszej części. Po przeczytaniu Pieśni Dawida czuję lekki niedosyt, dlatego z niecierpliwością czekam, aż na polskim rynku ukaże się kolejna powieść Amy Harmon.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Editio Red (Grupa Wydawnicza Helion)