Wybierz szkołę podstawową dla swojego dziecka

wybierzWybór szkoły podstawowej dla dziecka to ważna decyzja, rzutująca na jego dalszym rozwoju. Wprawdzie mój synek dopiero za dwa lata pójdzie do pierwszej klasy, jednak już teraz pomału zastanawiam się, do której ze szkół podstawowych go zapisać. Wydawnictwo PWN w ostatnim czasie przygotowało publikację przeznaczoną dla rodziców dzieci, które w najbliższym czasie będą szły do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Czy warto sięgnąć po Wybierz szkołę podstawową dla swojego dziecka? O tym kilka słów poniżej.

Wybierz szkołę podstawową dla swojego dziecka to kompletna publikacja dotycząca wyboru szkoły podstawowej. W książce znajdują się wszelkie informacje, które mają na celu nie tylko ułatwić podjęcie decyzji dotyczącej wyboru danej jednostki edukacyjnej. Rodzice znajdą w niej także informacje dotyczące całego systemu oświaty z wyszczególnieniem poszczególnych organów, osób do których można się zwracać w razie jakichkolwiek pytań. Jest także zarys programu obowiązującego w szkołach podstawowych. Autorzy wyjaśniają także prawne aspekty związane z nauką w szkołach, przedstawiają zasady działania szkół publicznych, prywatnych, a także system nauczania specjalnego oraz opisują edukację domową.

Poruszona jest także kwestia tego, jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, które ma iść do szkoły.

Na uwagę zasługuje także forma książki. Wszystkie wiadomości podane zostały czytelnikowi w przejrzysty sposób, a najważniejsze informacje są wyróżnione. Publikacja obfituje w tabele, ramki i kody do zeskanowania przy pomocy telefonu komórkowego. Oprócz kodów autorzy podają także wiele stron internetowych, na których poruszane są tematy związane z systemem edukacji. W poszczególnych rozdziałach umieszczone zostały także wypowiedzi zarówno rodziców, jak i osób pracujących w oświacie.

Według mnie taki poradnik jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które posyłają do szkoły swoje pierwsze dziecko. Opisane są w nim wszystkie najważniejsze informacje związane ze szkołami podstawowymi.

Dodatkowym atutem są umieszczone w książce działy pozwalające na sprawne porównanie ofert szkół podstawowych oraz odpowiednie rozplanowanie przygotowań mających na celu zapisanie dziecka do wybranej szkoły podstawowej (barometr i kalendarium).

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Naukowemu PWN.