Co robią statki? Odpowiedź znają Marcin Brykczyński, Artur Nowicki i Mewa

2366_opowiem_ci_mamo_statkiCo robią statki to kolejna pozycja w popularnej i lubianej przez dzieci serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia – Opowiem ci mamo. Książka utrzymana jest w podobnej konwencji jak opisywana niedawno przeze mnie Opowiem ci mamo, co robią samoloty, gdyż autorami są Marcin Brykczyński i Artur Nowicki.

Co robią statki opowiada o przygodach dzielnej Mewy – małego kutra, który zaprasza nas do fascynującego świata morskich wojaży. Na kartach książki jak zwykle znalazło się wiele ciekawostek, a także zagadki. Autorzy przedstawili też historię statków oraz podróży związanych z wielkimi odkryciami geograficznymi. Wszystko oczywiście w lekkiej, zabawnej i przystępnej dla dzieci formie.

Uzupełnieniem dla książki Opowiem ci mamo, co robią statki jest blok rysunkowy Statki. Podobnie jak w przypadku innych wydań, czeka tu na maluchy wiele interesujących zadań rozwijających wyobraźnię, kreatywne myślenie, ale i motorykę małą. Z tyłu każdej kartki z bloku umieszczone zostały także interesujące fakty dotyczące różnych statków. W bloku jest także gra planszowa związana z piratami i poszukiwaniem skarbów, doskonały pomysł na jesienne wieczory.

co robią statkiMój synek bardzo lubi książki i bloki z tej serii. Zajmują go na wiele godzin i chętnie powraca do poszczególnych tomów. Z chęcią zabiera też książeczki do przedszkola, żeby pani opowiadała jemu i dzieciom co też wymyślili bohaterowie zabawnych opowieści.

Za udostępnione egzemplarze dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.