Gry i zabawy z dawnych lat – Katarzyna Piętek

gry i zabawy z dawnych latNasze dzieci bawią się zupełnie inaczej niż my. Coraz rzadziej na podwórkach możemy zobaczyć maluchy grające w dwa ognie, klasy czy skaczące gumę. O zabawach na podwórkowym trzepaku też raczej ciężko usłyszeć w relacjach dzieci. Dzisiaj rządzą komputery, tablety i internet. Warto zmienić przyzwyczajenia najmłodszych. Pokazać im inne zajęcia, które nie tylko rozwiną ich kreatywność, zachowania społeczne, ale także zachęcą do częstszego przebywania na dworze. Jeśli nie pamiętacie dokładnie zabaw ze swojego dzieciństwa, to z pomocą przyjdzie najnowsza publikacja Wydawnictwa Nasza Księgarnia – przygotowane przez Katarzynę Piętek Gry i zabawy z dawnych lat.

Książka Gry i zabawy z dawnych lat będzie dla wielu z nas sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa. Autorka przypomina takie podwórkowe hity jak gra w klasy, skakanie w gumę, zabawa w chowanego, podchody, dwa ognie i wiele, wiele innych. Są też propozycje zabaw na niepogodę, kiedy musimy pozostać w domu. Autorka opracowała gry dla najmłodszych (np. baloniku nasz malutki, chodzi lisek koło drogi) i nieco starszych dzieci (gra w gumę lub pikuty). Cała książka została podzielona na kilka rozdziałów tematycznych np. zabawy z piłką, zabawy w kole czy też zabawy na niepogodę.

W środku znajdziemy dokładne opisy jak przygotować się do konkretnej zabawy – jakie akcesoria będą nam potrzebne, ile osób może się bawić jednocześnie i co trzeba po kolei robić.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na cudowne, niezwykle klimatyczne ilustracje autorstwa Agaty Raczyńskiej, które idealnie oddają atmosferę dawnych zabaw.

Warto sięgnąć po tę książkę, by przypomnieć sobie czasy dzieciństwa, ale przede wszystkim po to, by pokazać naszym pociechom, że warto wyjść z domu na podwórko czy do parku, by pobawić się z kolegami.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.