Vogue. Kolorowanka – Iain R. Webb

vogueWielka moda, pokazy haute  couture, piękne modelki – od lat fascynują „szarych” ludzi. Rozmaite publikacje, czasopisma, książki i od niedawna kolorowanki, pozwalają nieco bliżej poznać ten kolorowy świat. Niedawno nakładem Wydawnictwa Publicat ukazała się wyjątkowa kolorowanka, która podbije serca każdego miłośnika mody. Jest to Vogue. Kolorowanka.

Wydawać by się mogło, że jest to zwykła kolorowanka jakich wiele. Jednak ta ma w sobie coś magicznego. Jest to kolorowanka, która pozwala poznać bliżej modę, jaka królowała na wybiegach i okładkach Vogue w latach 50. ubiegłego wieku.

Na każdej ze stron została przedstawiona jedna, cudowna kreacja, która doskonale oddaje trendy danego roku. Dodatkowo każdy strój jest opisany – wspomniane są materiały, jakie zostały wykorzystane do jego stworzenia, a także kolory poszczególnych elementów stylizacji. Dlatego można go pokolorować zgodnie z tym opisem lub według własnego uznania.

Według mnie jest to jedna z ciekawszych kolorowanek dla dorosłych, które ukazały się ostatnio na rynku wydawniczym. Doskonale oddaje klimat dawnych lat. Pokazane tu kreacje zachwycają detalami i precyzyjną kreską.

Kolorowanka Vogue została stworzona przez Iaina R. Webba, który jest dziennikarzem, pisarzem i koneserem mody. Jego szkice wzorowane są na ikonicznych kreacjach takich marek taj Prada, Dior czy Balenciaga.

Vogue. Kolorowanka została również opatrzona wstępem autorstwa Iaina R. Webba. Warto się z nim zapoznać i bliżej poznać historię pisma oraz powody, dla których powstała ta kolorowanka.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Publicat