Jesteś marką – Joanna Malinowska-Parzydło

jesteś markąCzym jest dla Ciebie marka? Co to jest autentyczność? Czy tworząc swój wizerunek myślisz o tym, że możesz być marką i to marką premium? Otóż Jesteś marką czy tego chcesz czy nie. Jedynie od Ciebie zależy, jak będziesz postrzegany przez innych. O tym, czym jest marka osobista i w jaki sposób ją rozwijać można dowiedzieć się z publikacji Wydawnictwa OnePress – Jesteś marką autorstwa Joanny Malinowskiej-Parzydło.

Książka Jesteś marką omawia bardzo dokładnie zjawisko marki osobistej, które coraz częściej pojawia się w kontekście content marketingu oraz marketingu bazującego na autentyczności. Ciekawie o tym pisze również w swojej książce Autentyczny copywriting Anna Piwowarska.

W publikacji autorstwa Joanny Malinowskiej-Parzydło znajdziemy nie tylko wyjaśnienie czym jest marka, ale także przeczytamy o tym, w jaki sposób możemy zbudować swoją markę osobistą. Jednak nie są to „tanie sztuczki” marketingowe. Wiedza przekazana w książce pozwala na budowanie autentycznego wizerunku, który wzmacnia siłę marki, a co za tym idzie również i naszych działań. Autentyczność pozwana na zbudowanie wokół siebie dobrej aury budzącej zaufanie (nie tylko w odniesieniu do biznesu, ale i w życiu prywatnym), co owocuje stworzeniem autorytetu dla osób zebranych wokół marki.

Książka została podzielona na kilka rozdziałów, w których opisane zostały najważniejsze kwestie dotyczące poszczególnych zagadnień związanych z marką osobistą. Na końcu każdego z rozdziałów znajduje się podsumowanie, w którym ujęte są najważniejsze zagadnienia. Duża ilość tabel, wykresów i cytatów sprawia, że książkę czyta się szybciej i o wiele przyjemniej, a dodatkowo można lepiej zapamiętać najważniejsze dla nas rzeczy. Autorka umieściła tu także sporo życiowych przykładów, a także zadań dla czytelników.

Książka jest napisana ciekawym i przystępnym językiem. Z uwagi na to, że omawia całościowo tematykę marki osobistej, najbardziej przyda się osobom, które po raz pierwszy mają styczność z tym tematem i chcą poszerzyć swoją wiedzę, a także zastosować ją w praktyce.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu OnePress (Grupa Wydawnicza Helion).