Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

2319_pucio_uczy_sie_mowicPucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych to kolorowa książeczka o prostej konstrukcji, która przeznaczona jest dla maluchów zaczynających naukę mowy i poznających otaczający je świat. Jest to już czwarta publikacja z serii „Uczę się mówić” przygotowanej nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Pucio to sympatyczny, mały chłopiec, który stawia swoje pierwsze kroki w nauce mowy. Chętnie też poznaje świat, który go otacza. Jest odważny, ciekawski i chętnie się bawi. On i jego rodzina, a także domowe zwierzaki, w czasie codziennych czynności wypowiadają słowa pozwalające na lepsze poznawanie mowy i jej rozwijanie u dziecka.

Autorka w codziennych, prozaicznych sytuacjach ukryła słowa dźwiękonaśladowcze, które powtarzane przez maluchy pozwalają im ćwiczyć wymowę. Książeczka przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych, a także nieco starszych, które mają problemy z rozwojem mowy. Dzięki kolorowym ilustracjom, ciekawym przygodom głównych bohaterów i prostym opisom publikacja nie znudzi malucha. Nie ma tu długich, przytłaczających dla małych dzieci historii. Teksty są proste i zrozumiałe nawet dla bardzo małych dzieci.

Przed przystąpieniem do czytania książeczki razem z dzieckiem, warto zapoznać się dokładnie ze wstępem przygotowanym przez autorkę, w którym dokładnie wyjaśnia, w jaki sposób korzystać z tej książeczki, by przyniosło to jak najwięcej korzyści dla malucha.

Na końcu książeczki Pucio uczy się mówić umieszczona została „lista” wszystkich słów dźwiękonaśladowczych, które wystąpiły w książeczce. Przy każdym z nich znajduje się obrazek kojarząc się z nim, co ułatwi dziecku zapamiętanie go.

Pucio uczy się mówić … to ciekawa propozycja pozwalająca na miłe spędzenie czasu z dzieckiem i jednoczesne „szkolenie” jego wymowy. Jej atutem jest też ładne wydanie, które wytrzyma intensywne oglądanie małych rączek 🙂

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.