Rok w przedszkolu – Przemysław Liput

rok w przedszkoluRok w przedszkolu to nowa propozycja dla najmłodszych od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Książka ma 28 stron, na których przedstawiono to, co dzieje się w czasie roku szkolnego, a raczej przedszkolnego w pewnym zabawnym przedszkolu.

Na pierwszej karcie przedstawione zostały dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Każdy z maluchów mówi coś o sobie, np. co lubi robić lub kim by chciał zostać w przyszłości. Jest też oczywiście pan konserwator i pani przedszkolanka. Kiedy przechodzimy na kolejne karty, możemy zobaczyć, jak wygląda życie przedszkolaków. A w ciągu całego roku wiele się dzieje w tym miejscu. Każda ilustracja przedstawia inny miesiąc i to, co jest dla niego charakterystyczne. Przykładowo w styczniu dzieci przygotowują przedstawienie z Okazji Dnia Babci i Dziadka, w marcu stroją wiosennie salę itp. Na środku książeczki czeka na maluchy mała niespodzianka, ale nie zdradzę Wam co to jest 😉

Rok w przedszkolu to ciekawa propozycja dla maluchów, które dopiero idą do przedszkola. Rodzice mogą im pokazać, co robi się w przedszkolu. Dzięki temu można przygotować dziecko na pierwsze dni w przedszkolu. Będzie mniej się bało nowych okoliczności i chętniej chodziło do przedszkola.

Mój synek już drugi rok chodzi do przedszkola, ale również chętnie ogląda tę książeczkę i sam opowiada mi, co jest na obrazkach.

Dodatkowym atutem jest ładne wydanie książki (na grubym kartonie) oraz zabawne ilustracje autorstwa Przemysława Liputa.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.