Pechowa dziewczyna – Aleksandra Mantorska

pechowa dziewczynaSeria „Babie lato” Wydawnictwa Nasza Księgarnia, to książki lekkie, przystępne i zabawne. Do tej pory miałam okazję przeczytać trzy z nich. Dzisiaj skupię się na najnowszej propozycji z tej kolekcji, czyli książce Aleksandry Mantorskiej Pechowa dziewczyna.

Czasem każdy z nas ma pechowy dzień lub nawet tydzień. Niektórzy jednak tego pecha sobie wmawiają kusząc los. Jak to było w przypadku Julki – tytułowej Pechowej dziewczyny?

Julkę Jastrzębską poznajemy, gdy przez przypadek niemalże zabija swojego szefa, zwykłą szarlotką… Później zaczyna się błędne koło niezbyt miłych dla niej wydarzeń, które będą miały wpływ na jej życie: rzuca ją chłopak, powraca znienawidzona szefowa i zbliża się doroczny bal pracowniczy… Czy może się jej przydarzyć jeszcze coś gorszego? Musicie się przekonać sami.

Jednak mimo wszelkich przeciwności losu Julka nie traci poczucia humoru. W każdej chwili może także liczyć na pomoc grupy wiernych przyjaciół, którzy mimo różnych niesnasek gotowi są za nią skoczyć w ogień.

Pechowa dziewczyna to jak wspomniałam książka należąca do tych, o których mówi się łatwe lekkie i przyjemne. Wiele motywów pojawiających się tutaj bardzo dobrze znamy, dlatego wydarzenia wokół których jest osnuta opowieść, są dość przewidywalne. Główna bohaterka jest młoda i przebojowa, jednak nie może długo znaleźć szczęścia w miłości – a przecież jest ono na wyciągnięcie ręki. W książce znajduje się wiele wątków pobocznych. Akcja toczy tutaj się w zawrotnym tempie i czasem aż brak chwili na złapanie oddechu.

Książka Pechowa dziewczyna jest naładowana tak dużym optymizmem i cechuje się doskonałym humorem, że nie sposób nie uśmiechnąć się w czasie czytania. Pechowa dziewczyna to antidotum na wszelkie smutki. Warto mieć ją pod ręką kiedy nadejdą długie i nużące jesienne wieczory 🙂

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.