Dzikie widoki – Andrzej Wieteszka

dzikie widokiDzikie widoki to propozycja dla osób, które uwielbiają zagadki, szukanie ukrytych szczegółów i kolorowanie. Jest to książeczka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Autor – Andrzej Wieteszka, zaprasza nas w podróż dookoła świata w poszukiwaniu zwierząt, które ukryły się w krajobrazach charakterystycznych dla danego regionu świata. W swojej podróży zawędrujemy między innymi do Parku Narodowego Sekwoi, nad Wodospad Niagara, a także do Arizony. Na każdej planszy znajduje się przynajmniej jedno ukryte zwierzę (czasami zupełnie fantastyczne), a także jeden niepasujący do obrazka element. Niekiedy odnalezienie tych szczegółów jest dość trudne, ale każdy spostrzegawczy maluch powinien sobie z tym poradzić. W razie problemów można skorzystać ze ściągawki umieszczonej z tylu każdej strony.

Kiedy już znajdziemy wszystkie elementy, można pokolorować obrazki.

Dzikie widoki to pozycja dość ciekawa, potrafi zająć długie godziny, w czasie jesiennych popołudni. Oprócz zabawy w wyszukiwanie zwierzaków i kolorowanie, „czytanie” tej książeczki to doskonała okazja do poznawania nowych gatunków zwierząt oraz opowieści o tym, jak wyglądają odległe krainy.

Według mnie ta książeczka – kolorowanka sprawdzi się dla dzieci w wieku ok. 4-6 lat i oczywiście ich rodziców.  

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.