Szopięta – Ewa Kozyra-Pawlak

szopiętaW pewnym lesie mieszkała sobie wyjątkowa rodzina – rodzina szopów praczy. Mama, tata i dzieci, małe cudownie rozbrajające szopięta praczęta 🙂 tak mniej więcej zaczyna się wspaniała przygoda, którą przygotowała w swojej najnowszej książce Ewa Kozyra-Pawlak.

Historia, która została opowiedziana w tej książeczce, jest bardzo prosta, ale jednocześnie ma bardzo ważne przesłanie, które każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. A o czym opowiada? O pewnym małym wypadku, który spotkał małe szopięta. Dzięki ich przygodzie postępowanie ich rodziców znacznie się zmieniło, co wyszło wszystkim na dobre 🙂 Nie będę zdradzać, o co dokładnie chodzi, bo z pewnością i rodzice rozsmakują się w tej wesołej opowieści.

Ale to, na co chciałam zwrócić szczególnie Waszą uwagę, to piękna oprawa graficzna tej książeczki. Ilustracje zachwycają. Są to ręcznie przygotowane, haftowane postaci, z których każda jest inna i od razu widać ich indywidualny rys. Powiem szczerze, że zakochałam się w tych obrazkach, jak tylko je zobaczyłam. Mojemu synkowi też się bardzo spodobały.

Szczerze polecam. Doskonała do czytania w rodzinnym gronie 🙂

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia