Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa – idealna dla maluchów

moja pierwsza encyklopedia obrazkowaEncyklopedia kojarzy nam się najczęściej z wielkim tomiszczem, które zawiera w sobie informacje podane w suchy i mało przystępny sposób. Wyjątkiem są encyklopedie dla dzieci, które coraz częściej mają bardzo ciekawą i przystępną formę z dobrą oprawą graficzną. Przykładem takiej encyklopedii obrazkowej jest Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Książeczka jest przygotowana w taki sposób, by rodzice mogli przedstawiać świat najmłodszym dzieciom. Maluchom można opowiadać o tym, co przedstawiają obrazki, a ze starszymi dziećmi można prowadzić bardzo poważne dyskusje 😉 Forma książki skłania też do wielu kreatywnych zabaw i nauki liczenia, kolorów czy nawet literek.

Całość podzielona jest na kilka „rozdziałów”. Są tutaj między innymi ilustracje przedstawiające rodzinę, emocję, życie w mieście, pory roku i wiele innych rzeczy. Obrazki są bardzo ładne i zarazem proste oraz kolorowe, co z pewnością przyciągnie uwagę każdego małego czytelnika.

Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa podobnie jak inne książeczki Wydawnictwa Nasza Księgarnia dla najmłodszych wydana jest na grubym kartonie, dzięki czemu wytrzyma bardzo dużo. A jak wiadomo mali czytelnicy potrafią próbować książkę na wiele sposobów 😉

Książkę mogę polecić dla dzieci w wieku czterech – pięciu lat.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia