Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza

bractwo-piractwoCodzienna monotonia – wstawanie do pracy, szkoły, odrabianie lekcji… Z czasem nudzi się to każdemu. Jednak nie każdy odważy się na wprowadzenie zmian do swojego życia. Dobrym przykładem na to, że nasze życie nie musi być nudne jest pewna szalona rodzina z książki Bractwo-piractwo. Przygoda przyrodnicza. Lecz kiedy jest się piratem na pełen etat, to z czasem dzieci mogą zdziczeć. Jak się przed tym ustrzec? Trzeba wyruszyć w podróż po Wyspach niebieskiej szkoły.

Książka Bractwo-piractwo… to ciekawa propozycja dla małych czytelników, którzy są ciekawi otaczającego ich świata. Wiedza przyrodnicza została tutaj przemycona w bardzo ciekawy sposób. Autorka przygotowała interesującą fabułę, w której przygoda goni przygodę. Całość uzupełniają zabawne ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej.

Przygoda przyrodnicza to druga książka, która przedstawia przygody zwariowanej rodzinki piratów. W pierwszej części mogliśmy z nimi uczyć się matematyki. Tym razem publikacja skupia się na zagadnieniach związanych z przyrodą. Na każdej karcie omówione są podstawowe zagadnienia, a na dzieci czekają różnorodne zadania. W książce mowa jest między innymi o ptakach, porach roku, owadach, grzybach, płazach i rybach. Tematów jest naprawdę wiele.

Wiedza przekazana w taki sposób zachęca do dalszych, samodzielnych poszukiwań.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia