Stuart Malutki – E.B. White

stuart malutki Ciepła i wyjątkowa opowieść dla małych i dużych – tak w skrócie można opisać przygody niezwykłej, małej myszki opisane na kartach powieści dla dzieci Stuart Malutki autorstwa E. B. White’a.

W pewnej amerykańskiej rodzinie na świat przychodzi niezwykły chłopiec – bardzo przypominający swoim wyglądem małą myszkę. Stuart i cała jego rodzina przeżywają niezwykłe przygody, które nie byłyby możliwe, gdyby był on normalnym chłopcem. Niewielki wzrost i spryt Stuarta przydają się również w czasie codziennych kłopotów, np. gdy piłka potoczy się pod fotel lub coś wpadnie do zlewu…

Stuart rośnie i poznaje nowych przyjaciół, którzy czasem potrzebują jego pomocy. Jeśli chcecie poznać jego przygody i przeżyć coś niesamowitego, to sięgnijcie po książkę Stuart Malutki.

Książka Stuart Malutki zaliczana jest to klasyki dziecięcej. Pierwsze wydanie ukazało się w 1945 r. Natomiast cudowne ilustracje, którymi jest ozdobione najnowsze wydanie powstały oryginalnie w 1967 r. Mimo upływu wielu lat przygody małej myszki zachwycają i nadal wzbudzają ciepłe uczucia.

Jeśli znacie przygody Stuarta z filmów, to sięgając po książkę możecie być zaskoczeni. Producenci unowocześnili opowieść i dopasowali do wymogów „magii kina”. Inne jest też zakończenie, które pozostawia opowieść otwartą…

U nas książka sprawdziła się jako doskonała opowieść na dobranoc. Spokojna, wyważona treść pozwala się wyciszyć dziecku, ale jednocześnie jest interesująca i zabawna.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.