Mapa przyszłości – Tomasz Minkiewicz

mapa przyszłościJak to z eksperymentami i wynalazkami bywa, najczęściej udają się te nieplanowane. Również w przypadku Brysi i Albka, którzy podczas szkolnych eksperymentów, całkiem przypadkowo i niezamierzenie otwierają portal czasu, którzy przenosi całą klasę w przyszłość. Ich zadaniem (oczywiście z pomocą najmłodszych czytelników) jest odnalezienie wszystkich uczniów oraz przedmiotów, które zostały wciągnięte wraz z nimi do portalu.

Książka Mapa przyszłości to dosłownie najdłuższa książka w naszej książkowej kolekcji. Po otwarciu okładki naszym oczom ukazuje się niezwykle długa strona złożona w harmonijkę. Po jej obu stronach znajduje się świat przyszłości. Niby są tutaj znane obiekty architektury światowej, np. Taj Mahal, wieża Eiffela czy krzywa wieża w Pizie, ale wyglądają one zupełnie inaczej. Wszystkie ilustracje są niezwykle zabawne i przyjazne dla młodego czytelnika.

Mapa przyszłości to wiele zadań. Przede wszystkim dziecko ma za zadanie odnalezienie wymienionych w różnych miejscach przedmiotów i obiektów. Jest to dość trudne zadanie, dzięki czemu dziecko i rodzice mają zapewnione długie godziny wspólnej zabawy.

Książka przykuwa uwagę już swoją nietypową formą. Kolejny plus to ciekawe, zabawne ilustracje. A największym atutem tej publikacji jest to, że zapewnia doskonałą zabawę, po trosze uczy i jednocześnie pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Dodatkowo wywołuje wiele uśmiechu na twarzach maluchów.

Mapa przyszłości polecana jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, ale myślę że i nieco młodsze dzieci będą nią zaciekawione.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.