Moje książeczki – księga druga

moje książeczkiCzy pamiętacie niewielkie książeczki z czarnym kotem w czerwonych butach na okładce? Książeczki, które kryły w sobie magiczne opowieści przenoszące nas do cudownego świata wyobraźni? Ja na pewno pamiętam opowieść o kocie w butach przygotowaną na podstawie bajki Charlesa Perraulta. Seria Moje książeczki została obecnie wznowiona przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Dzięki czemu my i nasze dzieci możemy ponownie przenieść się do kolorowego świata baśni.

Książka jest bardzo ładnie wydana – ma twardą oprawę oraz drukowana jest na grubym papierze, więc przetrwa nawet bardzo intensywne czytanie. Każda z opowieści jest bogato zdobiona ilustracjami pochodzącymi z oryginalnych książeczek, wydawanych na przestrzeni lat 60. ubiegłego wieku. A w środku znajdziemy opowieści przygotowane między innymi przez Adama Bahdaja, Czesława Janczarskiego, Lucynę Krzemieniecką i Irenę Tuwim.

Ja największy sentyment mam do wspomnianego wyżej Kota w Butach, a kiedy czytaliśmy bajeczki razem z synkiem polubiliśmy bardzo opowieść o Pampilio.

Moje książeczki to niezwykła, sentymentalna podróż do czasów dzieciństwa. Jest to też doskonały sposób, aby zapoznać dziecko z piękną literaturą napisaną ładnym, przystępnym językiem.

Bajeczki zawarte w tej książeczce są bardzo dobre do czytania na dobranoc.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.