Gry i zabawy dla dzieci – Małgorzata Cieślak

2302_gry_i_zabawy_dla_dzieciNie trzeba wielu zabawek, by twórczo bawić się z dzieckiem – takie słowa możemy przeczytać na okładce książki Gry i zabawy dla dzieci Małgorzaty Cieślak. I jest w nich ukryta wielka prawda, którą każdy z nas – rodziców i opiekunów dzieci powinien wziąć sobie do serca. Dziecko nie potrzebuje wydumanych, elektronicznych gadżetów, które zalewają półki sklepów dla dzieci. Czasem wystarczy odrobina wyobraźni, przedmioty znajdujące się pod ręką i wyśmienita zabawa gwarantowana.

Książka Gry i zabawy dla dzieci podzielona jest na dwie części, a każda z nich na mniejsze rozdziały. W pierwszej znajdziemy proste zabawy dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia (!), do trzech lat. Druga to przede wszystkim ciekawe scenariusze na imprezy urodzinowe dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Poszczególne zabawy można wykonać także bez organizowania urodzin. Polecam szczególnie zabawy w małego naukowca. My wykonaliśmy octowe, gumowe jajko – zabawa przednia tylko trzeba bardzo uważać, bo nasze po spotkaniu z dywanem już na nim zostało;)

W tej części znajdują się także podpowiedzi, w co się bawić w ogrodzie, na plaży i w samochodzie (czy wy też znacie nurtujące pytanie – daleko jeszcze? ;)).

Autorka opisując zabawy dla dzieci bazuje na własnych doświadczeniach, o czym pisze we wstępie.

Książka ma bardzo skromną oprawę graficzną, ale nie o to tu chodzi. Kiedy do niej zajrzycie z pewnością odnajdziecie proste zabawy ze swojego dzieciństwa. Nie wymagają one wielu rekwizytów. Często wystarczy tylko rodzic i dziecko – tylko tyle i aż tyle. Warto pamiętać, że to właśnie takie zabawy budują więzi rodzinne.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.