Chata Magoda – Jagoda Miłoszewska

chata magodaPrawie każdy z nas, choć jeden raz w swoim życiu marzył o zacisznym domu położonym gdzieś na wsi – w górach, nad morzem lub na Mazurach… Ale co zrobić, kiedy te marzenia nabierają bardziej realnych kształtów, nie są tylko chwilową zachcianką? Czy będziemy na tyle odważni, aby porzucić codzienne, nawet wygodne życie w wielkim mieście, zostawić pracę, znajomych…? Na taki odważny krok zdecydowali się Jagoda i Maciej Miłoszewicz, którzy przeprowadzili się ze Szczecina w Bieszczady. O ich ucieczce z wielkiego miasta opowiada książka Chata Magoda. Ucieczka na wieś

Jagoda Miłoszewicz w swojej książce opisuje własną drogę do szczęścia – domu w Bieszczadach. Chata Magoda. Ucieczka na wieś to swego rodzaju połączenie pamiętnika, poradnika dla początkujących pasjonatów agroturystyki i osób chcących przeprowadzić się na wieś, felietonów, książki kucharskiej…Znajdziemy tu porady dotyczące kupna ziemi, postawienia domu, uprawy warzyw i ziół, a także wiele innych praktycznych informacji. Ciekawie przedstawią się porady dotyczące tego, jak dostosować się do wiejskiej społeczności umieszczone na początku książki.

Publikacja oprócz wstępu podzielona została na cztery części odpowiadające czterem porom roku. W każdej z nich znajdują się opisy rzeczy charakterystycznych dla pory roku: prace, jakie należy wykonać w domu i ogrodzie, przepisy na potrawy, które można wykonać z produktów sezonowych, a także ciekawe sposoby na efektowną i praktyczną dekorację domu. W poszczególnych rozdziałach znajdują się także ciekawe felietony i teksty o parach podobnych do założycieli Chaty Magody – prawdziwych pasjonatach kochających to, co robią.

Niewątpliwą zaletą tej publikacji jest piękna oprawa graficzna. Wydanie albumowe, bogato ilustrowane przepięknymi fotografiami, z twardą oprawą sprawia, że jest to ciekawy pomysł na prezent. Chata Magoda to ciekawa propozycja nie tylko dla osób planujących prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego, czy chociażby przeprowadzkę na wieś. Jako poradnik sprawdzi się również dla osób, które chcą założyć przydomowy ogród lub nadać swoim wnętrzom nieco rustykalnego charakteru.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.