Roberta Edwards – Kim był Leonardo da Vinci?

Kim.byli.Leonardo.da.VinciKim był Leonardo da Vinci? Większość z nas odpowie, że był to malarz, rzeźbiarz, architekt… Doskonały przykład człowieka renesansu. Jednak jak opowiedzieć kilkulatkowi o tym sławnym człowieku w przystępny sposób, tak aby dziecko zaciekawiło się jego fascynującym życiem i dokonaniami? Z pomocą przychodzi nam wyjątkowa książka autorstwa Roberty Edwardsa Kim był Leonardo da Vinci?

Książka opowiada o życiu wielkiego artysty. Nawet kwestie dość trudne przedstawione są w bardzo przystępny i prosty sposób, tak że dziecko bez problemu je zrozumie (np. to, że Leonardo da Vinci był wychowywany początkowo przez swoich dziadków). Autorka przedstawia dzieje Leonarda od dzieciństwa do starości – ukazuje jego drogę do osiągnięcia mistrzostwa w każdej z dziedzin, którą się zajmował, a także jego podróże i życie w różnych miastach. Bardzo ciekawie jest też przedstawiona jego praca nad największymi dziełami zlecanymi przez największe włoskie rody.

Dodatkowo w książce Kim był Leonardo da Vinci? wyjaśnione są rozliczne pojęcia związane z ówczesną epoką, np. jak wyglądała droga do tytułu mistrza w pracowni malarskiej, czym jest odrodzenie czy też jak produkowano pergamin, co jeszcze zwiększa wartość merytoryczną tej publikacji.

Jak wspomniałam książka jest napisana przystępnym językiem. Doskonale sprawdzi się już dla kilkulatków. Jednocześnie książka nie jest infantylna, dzięki czemu również dorośli chętnie będą ją czytali.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i s-ka