Radość Kwiatów – Eleri Fowler

radość kwiatówRadość kwiatów to kolejna kolorowanka dla dorosłych. Tym razem Wydawnictwo HarperCollins Polska pod wpływem popularności antystresowych kolorowanek wypuściło na rynek pierwszą, taką swoją publikację. Czy warto po nią sięgnąć? Czy miłośnicy kolorowanek będą zadowoleni? Myślę, że tak.

Radość kwiatów to przede wszystkim piękne, klasyczne wzory, które mogą trochę przypominać motywy znane z innych kolorowanek, np. tych przygotowywanych przez Johannę Basford. Jednak jest jeden element wyróżniający tę kolorowankę, na tle innych. Są to mianowicie cudowne cytaty z powieści wplecione w rysunki przez Eleri Fowler.

Na poszczególnych stronach są motywy sielskie, rustykalne, egzotyczne, orientalne i nawiązujące do sztuki bliskiego wschodu. Na wszystkich obrazkach głównym motywem są przepiękne kwiaty. Mnie podobały się najbardziej właśnie motywy wiejskie.

Jedyne co mogłabym zarzucić tej książce do kolorowania to cienki papier. Osoby, które lubią kolorować mazakami, będą musiały z tego zrezygnować, gdyż kolorowanka może przebić na drugą stronę. Jednak kredkami też można uzyskać ciekawe efekty, a nawet jeszcze bardziej intrygujące, niż przy użyciu flamastrów.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska.

radość kwiatów IMG_0467 IMG_0468