Opowieści biblijne – opracowanie zbiorowe

opowieści biblijneSą tematy, o których trudno nam rozmawiać z dziećmi. Jednym z nich jest religia. Często uważamy, że dzieci są za małe, żeby rozmawiać z nimi o tak poważnych sprawach albo sami nie wiemy dokładnie jak im wytłumaczyć wszystkie kwestie, boimy się ich pytań. A jest to bardzo ważne, żeby odpowiednio przedstawić maluchowi kwestie związane z religią, nie tylko tą, którą wyznajemy. W końcu później w literaturze i sztuce, o której dziecko będzie się wiele uczyło, znajdziemy odniesienia do różnych religii świata. Opowieści biblijne to praca zbiorowa przygotowana przez polskich autorów, którzy z wielkim wyczuciem przedstawiają najważniejsze historie dla chrześcijan – opowieści ze Starego i Nowego Testamentu.

Opowieści biblijne to nic innego jak zbiór opowiadań przygotowanych w oparciu o fragmenty Biblii. Autorzy tacy jak: Grzegorz Kaspendke, Marcin Wroński czy Joanna Papuzińska opracowali najważniejsze teksty ze Starego Testamentu (m.in. stworzenie świata, wygnanie Adama i Ewy z raju, historię Samsona i Dalili, opowieść o Dawidzie i Goliacie czy Hiobie), a także najistotniejsze teksty Nowego Testamentu (przypowieści, opis życia Chrystusa).

Autorzy przygotowali teksty, które są zrozumiałe dla każdego dziecka. Co ważniejsze Opowieści biblijne są przygotowane w taki sposób, żeby zaciekawić maluchy. W historii stworzenia świata Bóg staje się malarzem – kreatywnym artystą we francuskim berecie. Bóg stworzył świat malując go farbami, nadając mu piękne kolory i cudowne kształty… Bóg jest tu też detektywem (opowieść o Kainie i Ablu). W opowieściach nie ma zbędnej patetyczności, czy niezrozumiałych zwrotów. Jednocześnie historie nie są infantylne. Wszystko jest odpowiednio wyważone.

Dodatkowym atutem jest piękne wydanie książki. Twarda okładka oraz mnogość ilustracji zachęcają do częstego przeglądania publikacji. Takie wydanie sprawia, że jest to ciekawy pomysł na prezent dla dziecka np. z okazji I Komunii.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia