Nikola Kucharska – Opowiem ci mamo co robią koty

2277_opowiem_ci_mamo_kotyOpowiem ci mamo to jedna z naszych ulubionych serii książeczek dla dzieci. Tym razem Wydawnictwo Nasza Księgarnia przygotowało książkę, która mówi o tym co robią koty.

Jak powszechnie wiadomo, koty lubią chodzić swoimi ścieżkami. Ta książeczka potwierdza to bardzo dobrze. Na każdej ze stron umieszczone są ładne i zabawne ilustracje autorstwa Nikoli Kucharskiej. W książce tak jak w pozostałych z serii znajdziemy zabawne i interesujące historyjki. Pouczające ciekawostki o kotach i ich zachowaniu też się tu znajdą. Oczywiście pojawiają się też różnorodne zagadki – znajdź różnice na obrazkach, labirynty i wiele innych. Książka jest bardzo ładnie wydana na grubym kartonie, więc spotkanie z rączkami nawet bardzo małego czytelnika nie jest jej straszne.

Bardzo zabawne są ilustracje przedstawiające koty w czasie spania – każdy wie, że kot może zasnąć praktycznie wszędzie, w każdej pozycji 😉 Autorka książki wyjaśnia również, dlaczego warto kota przygarnąć ze schroniska (przytuliska).

W książce znajduje się też test pod tytułem „Czy powinienem adoptować kota?” kto z Was zgadnie, jaki jest wynik tego testu?

Jeśli zastanawiacie się, co jeszcze robią koty, mogę odpowiedzieć bez problemu na to pytanie – zapewniają wyśmienitą zabawę całej rodzinie !

Książka nie tylko dla miłośników kotów:)

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia

20160420_204608 20160420_204622