Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami – Inka Vigh

książka do bazgraniaKsiążka do bazgrania ten tytuł mówi sam za siebie 😉 Jest to książka, dzięki której każdy maluch może stanąć Oko w oko z potworami. I co najważniejsze stawić im czoła, przezwyciężyć wszelkie nocne strachy czające się pod łóżkiem lub w szafie.

Książka do bazgrania to połączenie kolorowanki z książką z zadaniami, dla każdego bardzo odważnego dziecka. Jest podzielona na części, po ukończeniu, których maluch otrzymuje odznaki za odwagę. Na samym końcu jest super, ekstra dyplom dla odważniaka.

Są tu zadania kształtujące dziecięcą kreatywność, wyobraźnię, pokazujące, że potworów tak naprawdę nie należy się bać, gdyż bardzo łatwo można je okiełznać. Oprócz typowych zadań z dziecięcych książeczek można znaleźć tutaj także bardzo kreatywne próby odwagi z wykorzystaniem ręczników papierowych i innych niestandardowych materiałów plastycznych. Przy pomocy własnych paluszków można wyczarować łuski potworów i krople deszczu, a dzięki nożyczkom i klejowi przygotować można lampion antypotworowy oraz karnawałowe maski.

Książka do bazgrania. Oko w oko z potworami to ciekawa propozycja dla dzieci w wieku przedszkolnym, których wyobraźnia często sprawia, że widzą one potwory tam, gdzie ich nie ma. Książka nie wyśmiewa dziecięcych lęków, ale pokazuje, jak łatwo można je pokonać i że każdego, nawet bardzo strasznego potwora, który zamieszkał pod łóżkiem lub w szafie można z łatwością przegonić, by więcej nie straszył.

Za udostępniony egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

IMG_0445 (1) IMG_0443 (1)