Elementarz matematyczny – Beata Ostrowicka

elementarz matematycznyMatematyka nie bez powodu nazywana jest królową nauk. Dzięki niej można wykonywać skomplikowane zadania z zakresu dziedzin takich jak chemia, fizyka czy biologia. Podstawowe zagadnienia matematyczne przydają się również w codziennym życiu. Dlatego właśnie należy odpowiednio dużo uwagi przyłożyć, aby te podstawy opanować. Najnowsza książka z serii „Poczytam Ci mamo” pt. Elementarz matematyczny została przygotowana z myślą o tym, aby przedstawić podstawowe zagadnienia matematyczne dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Elementarz matematyczny ma formę ciekawych opowiadań dla dzieci, w których głównymi bohaterami jest grupa maluchów uczęszczających do przedszkola i szkoły. Dzieci rozmawiają o tym, czego dowiedziały się w szkole i próbują uczyć tego młodsze rodzeństwo. Jest też przedstawionych wiele innych sytuacji, które spotykają każdego z nas, np. stanie w korku, robienie zakupów itp. Oprócz zagadnień typowo matematycznych takich jak poznawanie cyfr, figur i podstawowych działań, w książce zostały też poruszone kwestie związane z czasem, miarami czy pieniędzmi.

Elementarz matematyczny jest bogato ilustrowany, co na pewno spodoba się każdemu dziecku, które będzie razem z rodzicami oglądało i czytało tę książkę. Na końcu znajdują się specjalne strony, na których dzieci mogą ćwiczyć pisanie cyferek i rysowanie różnych kształtów. A w środku czeka na nie wiele ciekawych zadań. Co istotne treść książki pokrywa się z programem nauczania matematyki w klasach 1-3 szkoły podstawowej, dlatego znajdują się tu tematy o różnorodnej trudności – od podstaw takich jak nauka cyferek, aż po mnożenie i ułamki. Elementarz matematyczny jest zatem doskonałym uzupełnieniem dla podręcznika szkolnego i książką, z którą można już dzieciom w wieku przedszkolnym przekazać tajniki trudnej matematyki.

Ja bardzo żałuję, że jak byłam mała nie miałam takiego Elementarza, cóż może dzisiaj byłabym wybitnym matematykiem, a nie humanistą 😉

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.