Martin Sodomka – Jak zbudować motocykl?

Jak.zbudowac.motocykl_www_OK

Martin Sodomka – Jak zbudować motocykl?

Jedną z pierwszych męskich miłości są motory. Już kilkuletni chłopcy są nimi bardzo zafascynowani. To właśnie dla małych i nieco większych pasjonatów motoryzacji jest książeczka Jak zbudować motocykl? Martina Sodomki.

Szczurek Arni wraz ze swoimi przyjaciółmi ma już za sobą pierwszą przygodę jako konstruktor – budowali samolot. Właśnie wrócili z wycieczki, jaką odbyli w tej maszynie. Okazuje się, że jeden z rywali Arniego buduje motor. Nie chcąc stracić swojej reputacji również Arnie z grupą swoich wiernych przyjaciół bierze się za budowanie motoru. W czasie pracy wyjaśnia zasady działania poszczególnych elementów, dlaczego są one ważne dla prawidłowego działania maszyny. Czy uda mu się zbudować szybką maszynę? I czy cała przygoda z motorem zakończy się dobrze?

Książka zachwyciła moich chłopaków, mogę śmiało powiedzieć, że starszy (mąż) był nią bardziej zafascynowany niż nasz synek. Kiedy zaczęli czytać to była taka cisza i skupienie wkoło nich… Ale nie ma się czemu dziwić. Historia w niej opowiedziana jest bardzo ciekawa i przystępna dla kilkulatków. Z kolei ilustracje doskonale przedstawiają poszczególne elementy motoru i to jak one działają. Mąż śmiał się nawet, że weźmie tę książkę ze sobą, kiedy będzie naprawiał swój motor. Nie wiem co by z tego wyszło, ale zabawa na pewno byłaby przednia.

Polecam dla każdego fana motoryzacji, niezależnie od tego czy ma 4 czy też 40 lat 🙂

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Prószyński