Magda Wosik – Wytęż wzrok

2268_wytez_wzrok_ukryte_obrazki (1)

Magda Wosik – Wytęż wzrok

Wytęż wzrok to kolejna, bardzo ciekawa propozycja dla dzieci i dorosłych od Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Jest to książeczka, która dostarcza dużo dobrej rozrywki dla całej rodziny. Nam przyszło rozwiązywać zagadki w niej zawarte w czasie grypy, więc była to podwójna radość – odskocznia od martwienia się o gorączkę, kaszel i tony zużytych chusteczek, a także doskonała alternatywa dla bajek w telewizji czy gier na telefonie.

Co jest wyjątkowego w tej książeczce, że od razu podbija serca? Kiedy bierzemy ją w ręce wydaje się zwykłą publikacją, jakich wiele na rynku. Jednak już kiedy ją otworzymy możemy przekonać się, że przed nami jest coś wyjątkowego. W środku znajdują się ciekawe zagadki graficzne – obrazki, na których należy szukać przedmiotów, które się tam zawieruszyły. Nie jest to zadanie łatwe i wymaga dużego skupienia i tytułowego wytężania wzroku. Przyznam się bez bicia, że kilka razy musieliśmy skorzystać ze ściągawki umieszczonej z tyłu, tak przemyślnie są ukryte przedmioty na tych obrazkach. Zagadki graficzne okraszone są zabawnymi rymowankami, z których część jest przygotowana w taki sposób, że niektóre ze słów zastępują obrazki. Dzięki temu również maluchy nieumiejące jeszcze czytać mogą opowiadać historyjki przedstawione w wierszyku.

Jest to naprawdę ciekawa pozycja dla osób, które chcę w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas ze swoimi pociechami. Rozwija spostrzegawczość, zdolności manualne (obrazki można pokolorować według własnego uznania)  i sprawia, że pojęcie nuda staje się nam zupełnie obce.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia