H. Kamigaki, C. Maruyama – Detektyw Pierre w labiryncie na tropie Kamienia Chaosu

2250_detektyw_pierre_w_labiryncie (1)

Hiro Kamigaki, Chihiro Maruyama – Detektyw Pierre w labiryncie na tropie Kamienia Chaosu

Błądzenie wśród papierowych labiryntów to świetna rozrywka, a kiedy dodamy do tego poszukiwanie zagubionych elementów i ściganie złodzieja nad złodziejami to mamy gwarantowaną rozrywkę na długie godziny.

Z muzeum zostaje skradziony Kamień Chaosu. Odnalezienia go podejmuje się młody detektyw Pierre. Towarzyszy mu wierna przyjaciółka Carmen. Poruszając się po mieście, muzeum, zamku i wielu innych tyle ciekawych, co niebezpiecznych miejscach spotykają ciekawych ludzi i szukają ukrytych przedmiotów. Muszą też wykonywać trudne zadania zostawione im przez Pana X – najsławniejszego ze złodziei. Jednak czy uda im się złapać samego złoczyńcę?

Detektyw Pierre w labiryncie na tropie Kamienia Chaosu to książka, która zapewnia długie godziny wspaniałej rozrywki. Całość jest bardzo ładnie wydana – sztywna okładka, piękne ilustracje. Wszystko to sprawia, że z przyjemnością otwiera się tę księgę. A co czeka na nas w środku? Wyśmienita zabawa. Na początku myślałam, że raz-dwa rozwiążemy wszystkie zadania i przejdziemy do kolejnej książeczki. Jednak bardzo się myliłam. Przedmioty do odnalezienia są bardzo przemyślnie ukryte, a dodatkowe zadania urozmaicają przejście przez labirynt. Jest to bardzo ciekawa pozycja dla małych i dużych pasjonatów łamigłówek.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia