Agnieszka Stelmaszyk – Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Na tropie szafirowej broszki

Agnieszka Stelmaszyk

Agnieszka Stelmaszyk – Tomuś Orkiszek i Partnerzy. Na tropie szafirowej broszki

Tomuś Okriszek to wschodząca gwiazda branży detektywistycznej. Agnieszka Stelmaszyk stworzyła w swojej książce intrygę, której nie powstydziliby się mistrzowie suspensu i subtelnego angielskiego humoru. A to wszystko w formie przystępnej dla dzieci. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, dlaczego warto przeczytać wraz z dzieckiem tę książkę, to zachęcam do zapoznania się z recenzją.

Tomuś to chłopiec z głową pełną pomysłów i niesamowitą wyobraźnią. Pewnego dnia postanawia otworzyć biuro detektywistyczne i oferować swoje usługi każdemu, kto będzie tego potrzebował. Jako pomocników ma całą menażerię zwierząt: kotkę Kicię, chomika Euzebiusza oraz rybkę Klotyldę.

Już pierwsza sprawa okazuje się nadzwyczaj trudna. Tomuś musi odnaleźć zaginioną broszkę, która kiedyś należała do królowej Marysieńki. Chłopiec zobowiązuje się, że rozwikła zagadkę w ciągu jednego dnia. Czy to mu się uda?

Agnieszka Stelmaszyk bardzo miło mnie zaskoczyła. Książka jest napisana przystępnym, ciekawym językiem, a przygoda bardzo intrygująca. Oczywiście mój synek jest zachwycony historią na tyle, że wraz ze swoją pluszową drużyną i bojownikiem pływającym w akwarium postanowił otworzyć własne biuro detektywistyczne.

Książeczka jest też bardzo ładnie wydana, a starsze dzieci z pewnością dadzą radę ją samodzielnie przeczytać.

Jest to lekka, zabawna opowieść, która sprawdza się doskonale do czytania „w odcinkach”. Książka jest raczej dla chłopców, ale i ja bardzo polubiłam małego detektywa i jego przygody 🙂