Agatha Christie – Małe szare komórki. Poirot w cytatach

Poirot

„Małe szare komórki. Poirot w cytatach”

Niewielki melonik, wypielęgnowane wąsy, delikatny francuski akcent i ogromnie ego. Tego monsieur nie sposób pomylić z nikim innym. Herkules Poirot to jeden z najsławniejszych detektywów, jaki pojawił się na kartach kryminału. Czasem wzbudza naszą irytację, niekiedy sympatię, jednak niezależnie od naszych uczuć dzielnie kibicujemy mu, kiedy rozwiązuje swoje zagadki. A jego powiedzonka często zapadają nam w pamięć.

Małe szare komórki, Poirot w cytatach to właśnie zbiór najciekawszych wypowiedzi sławnego detektywa (cytaty umieszczone są po polsku i w oryginale). Jest to książka dla wielbicieli twórczości Agathy Christie i małego Belga. Całość została podzielona na kilka części np. O naturze ludzkiej, o prawdzie i kłamstwie, o śmierci, a także znalazły się cytaty związane z Hastingsem, wiernym towarzyszem Poirota w kilku powieściach. Kilka z cytatów nie do końca pasowało mi do tematyki działu, ale wszystkie niosą ze sobą jakieś przesłanie i pozwalają na lepsze poznanie najlepszego detektywa, jaki rozwiązywał zagadki kryminalne w Wielkiej Brytanii.

Warto też zapoznać się z wprowadzeniem i zakończeniem książki, gdzie przytaczane są słowa Agathy Christie i jej artykuł o Poirocie. Czy wiecie jaki był jej stosunek do tej postaci? Jeśli nie, to zachęcam do przeczytania – możecie się zdziwić 😉

Muszę też wspomnieć o tym, jak książka została wydana, bo po prostu zakochałam się w okładce i w tych wąsach. Bardzo ciekawy pomysł. Twarda oprawa w szarym kolorze dodaje całości niesamowitego uroku i elegancji.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat