Ingo Siegner – Mały Koko Smoko wśród dinozaurów

Koko.Smoko_wsrod.dinozaurow

Igno Siegner – „Mały Koko Smoko wśród dinozaurów”

Mały smok Kokos razem ze swoimi przyjaciółmi przenosi się w czasie do ery dinozaurów, aby przekonać się, czy tyranozaury faktycznie były najbardziej żarłocznymi istotami, jakie kiedykolwiek chodziły po świecie. Co wyniknie z takiej wycieczki? Wiele niespodzianek i super przygód, które z pewnością zafascynują każdego malucha. Przyznam szczerze, że i ja z ciekawością śledziłam przygody małych smoków i panny jeżozwierzówny.

Ingo Sieger stworzył ciekawych bohaterów, którzy podbijają serca maluchów. Kokos, Oskar i Matylda to małe sympatyczne zwierzaki, na które czekają wielkie przygody. Tym razem wyruszają do świata dinozaurów. Dzięki temu dzieci mogą poznać kilka ciekawych faktów na temat tych pradawnych stworów. Autor w przemyślny sposób umieścił je w opowieści. Jednak warto zwrócić uwagę na tę pozycję również z uwagi na to, że w opowieści jest ukryte piękne przesłanie o tym, jak ważna jest przyjaźń i szanowanie innych, nawet jeśli się różnią od nas. W jaki sposób autor pokazał te wartości musicie koniecznie sami się dowiedzieć. Nam bardzo spodobała się ta historia.

Mały Koko Smoko wśród dinozaurów z pewnością jest doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym. Język książeczki jest bardzo przyjazny, ale nie infantylny, co uważam za duży atut. Kolejnym jest to, że autor opatrzył trudniejsze słowa i niektóre zagadnienia przypisami z wyjaśnieniem.

Szczerze polecam.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Prószyński i s-ka