Edward Z. Epstein – Audrey i Bill Biografia Audrey Hepburn i Wiliama Holdena

Audrey Hepburn

Edward Z. Epstein – „Audrey i Bill …”

Audrey Hepburn to niekwestionowana ikona pop-kultury. Jej kreacje filmach Sabrina, Śniadanie u Tiffany’ego  czy Historia zakonnicy na stałe zapisały się w historii kina i uczyniły z niej nie tylko gwiazdę srebrnego ekranu, ale i symbol nowego stylu w modzie.

Wiliam Holden – złoty chłopiec Hollywood, który czerpał z życia pełnymi garściami. Gwiazdor i amant filmowy.

Oboje spotkali się na planie Sabriny i to spotkanie wywarło na ich życie ogromny wpływ. W książce Edwarda Z. Epsteina poznajemy historię związku Audrey Hepburn i Wiliama Holdena. Był to związek stosunkowo krótki, ale znaczący dla obojga – nie byli sobie obojętni aż do końca swoich dni.

Epstein w swojej książce skupia się głównie na romansie dwojga aktorów oraz stosunkach łączących ich w późniejszych latach. Jednak książka jest napisana w taki sposób, aby dać całościowy obraz na życie Hepburn i Holdena, a także ówczesnego środowiska aktorskiego. Dużym atutem książki niewątpliwie jest to, że autor umieszcza w niej wiele smaczków i ciekawostek związanych ze schyłkiem złotej ery Hollywood. Ery, w której studia podpisywały z aktorami wieloletnie kontrakty, a co za tym idzie, dbały o ich nieskazitelną opinię – tuszowały skandale, tworzyły idealny obraz aktora. Dzisiaj można by powiedzieć, że robiły dobry PR.

W takich właśnie czasach rozpoczęła się przygoda Audrey z kinem, co w znaczny sposób naznaczyło dalszy rozwój jej kariery.

Książka obfituje w fotografie głównych bohaterów, a także w cytaty zarówno Hepburn i Holdena, jak i ich przyjaciół i współpracowników.

Audrey i Bill biografia Audrey Hepburn i Wiliama Holdena to ciekawa lektura, którą czyta się bardzo szybko i przyjemnie, każda strona sprawia, że czujemy klimat Hollywood u progu wielkich zmian.

Polecam nie tylko dla wielbicieli tej pary aktorskiej, ale i dla osób, które chcą poznać prawdziwe oblicze Hollywood z połowy ubiegłego wieku. Czeka na Was spore zaskoczenie i przyjemna rozrywka na zimowe wieczory.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat