Johanna Basford – Tajemny ogród dla wtajemniczonych

2243_tajemny_ogrod_dla_wtajemniczonych

Johanna Basford – „Tajemny las dla wtajemniczonych”

Johanna Basford to graficzka, która zasłynęła na całym świecie dzięki książkom do kolorowania. Jej Tajemny ogród rozszedł się w milionach egzemplarzy – w samych Chinach sprzedano blisko 4 miliony tej kolorowanki. Obecnie nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się wersja Tajemnego ogrodu dla „zaawansowanych”.

Karty tej książki do kolorowania są o wiele grubsze niż w tradycyjnych malowankach (dzięki temu możemy pokusić się nawet o wypełnienie wzorów farbami) i nadruk jest tylko na jednej stronie, co daje możliwość oprawienia naszej twórczości np. w antyramę lub ramkę z kolorowym passepartout i powieszenia na ścianie w salonie.

W Tajemnym ogrodzie dla zaawansowanych znalazło się 20 najciekawszych grafik, które znane są wszystkim miłośnikom Johanny Basford. Wszystkie grafiki są też nieco większe niż zwykle, co pozwala na uzyskanie bardzo ciekawych efektów przy kreatywnym kolorowaniu.

Postawić sobie możemy jeszcze tylko pytanie, czy książka jest faktycznie przeznaczona jedynie dla wtajemniczonych? Uważam, że każdy, kto chce kolorować może po nią sięgnąć. Jednak przy jej wypełnianiu warto poświęcić chwilę na kreatywne i dokładne kolorowanie, gdyż efekt pracy może naprawdę nas zaskoczyć i faktycznie zechcemy oprawić nasze „dzieła sztuki” 🙂

Johanna basford 20151128_082326 20151128_082313

Za możliwość zapoznania się z „Tajemnym lasem dla wtajemniczonych” dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia