Book’s Calling – książka Cię woła – czytaj ją wszędzie

Czytać można wszędzie – zachęcają do tego różne akcje, chociażby ostatnia, w ramach której można było ściągnąć za darmo e-booki dzięki specjalnym kodom rozmieszczonym na przystankach w największych miastach. Do czytania zachęcają nas sławni ludzie związani z kulturą, ale i „zwykli” czytelnicy. Jednak akcje promujące czytelnictwo cieszą się dużym powodzeniem również u naszych południowych sąsiadów. Jedną z nich jest Book’s Calling – dosłownie książki wołają, której inicjatorem jest 22-letni Jakub Pavlovsky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

tumblr_ni4uc3KWH91tkpn4fo1_1280 tumblr_noa92gHFjf1tkpn4fo1_1280

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Młody mieszkaniec Czech pokazuje, że książki można czytać dosłownie wszędzie – na schodach, w metrze, na dachu Duomo, a nawet pod wodą (jednak z wiadomych względów osobiście nie polecam takiego czytania, chyba że macie specjalne książki lub okładki na nie).

tumblr_nxpajqtcp51tkpn4fo1_1280 tumblr_nfpejmSr1C1tkpn4fo1_1280

Jego zdjęcia pokazują również jak łatwo zatracić się w pasjonującej lekturze i zapomnieć o całym świecie. Patrząc na te zdjęcia wydawać by się mogło, że Jakub jest integralną częścią otoczenia, a czytanie jest naturalną czynnością, która nikogo nie powinna dziwić.

tumblr_ntqvtuOHye1tkpn4fo1_1280 tumblr_ngoblf91AU1tkpn4fo1_1280 book's calling book's calling tumblr_nqpofweqeY1tkpn4fo1_1280

Na czytanie na torach czy wśród fontann raczej bym się nie zdecydowała, ale lubię zrobić sobie małą przerwę np. w czasie gotowania i zatopić się w lekturze, gdy z garnka unosi się cudny aromat pyrkającego wolno rosołu. Staję sobie wtedy w koncie kuchni z książką i zapominam o świecie. Nieraz skończyło się to małą kulinarną tragedią, ale cóż pasjonująca lektura ma swoje prawa … Jestem ciekawa, w jakich nietypowych miejscach Wy czytacie.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony: http://bookscallingproject.tumblr.com/