Paweł Pawlak – Ignatek szuka przyjaciela

2226_ignatek_szuka_przyjaciela

Paweł Pawlak – „Ignatek szuka przyjaciela”

Ignatek to mały, nieco zagubiony kościotrupek. Lubi bawić się ze swoim pieskiem, jest wesoły i zabawny. Ale ma też wielki kłopot – ostatnio wypadł mu ząbek i przez to uważa, że nigdy nie znajdzie prawdziwego przyjaciela, bo przecież bez jednego ząbka jest bardzo brzydki. Wszystko zmienia się, gdy spotyka małą dziewczynkę…

Książeczka Pawła Pawlaka to ciekawa przygoda, która pokazuje, że przyjaźń można znaleźć wszędzie, nawet w najbardziej zaskakujących miejscach. I to niezależnie jak się wygląda, a już w szczególności nie przeszkadza w tym brak jednego, mlecznego ząbka.

Ignatek, mimo że jest kościotrupkiem od razu budzi sympatię. Nic, a nic nie jest straszny. To, co zachwyca w tej książeczce to ilustracje. Przygotowane w bardzo ciekawy sposób przez Pawła Pawlaka. Tekst książeczki jest bardzo prosty i zrozumiały dla małych dzieci.

Kiedy czytaliśmy przygody Ignatka, synek cały czas zadawał pytania odnośnie opowieści i pokazywał szczegóły na obrazkach. Trochę szkoda, że w książeczce jest tak mało tekstu, ale cudowne ilustracje nadrabiają ten brak. Uważam, że opowieść jest dobra dla dzieci w wieku 3-5 lat. Młodsze maluchy z pewnością zainteresują się obrazkami. Jestem ciekawa, czy autor planuje dalsze przygody Ignatka i czy będzie mu towarzyszyła mała dziewczynka? Mam nadzieję, że tak.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia.