Emilia Dziubak – Rok w lesie

Emilia Dziubak

Emilia Dziubak – „Rok w lesie”

Mamo, jak wygląda domek kreta? Gdzie wiewiórki chowają żołędzie? Czy przed dzikiem można schować się na drzewie?

Wasze dzieci też zasypują Was takimi pytaniami? A każda odpowiedź rodzi następne i następne? Książka Rok w lesie z pewnością zaspokoi ciekawość nawet najbardziej dociekliwego malucha.

Emilia Dziubak to polska ilustratorka specjalizująca się w przygotowywaniu przepięknych obrazków, które dodają życia książeczkom dla dzieci. Tym razem przygotowała wyjątkowe ilustracje przedstawiające to, jak wygląda życie w lesie w ciągu roku. Na czternastu rozkładówkach znajdziemy sceny z lasu. Pierwsza przedstawia leśne zwierzątka przy pomocy krótkiego wierszyka. Kolejne odpowiadają dwunastu miesiącom. Ostatnia natomiast pozwalający na dodatkową zabawę labirynt.

Zmieniająca się sceneria i zachowanie zwierząt, pokazują jak przyroda dostosowuje się do pór roku. Dbałość o każdy szczegół jest bardzo ważna. Tutaj autorka zadbała o najwyższy poziom ilustracji. W końcu mały czytelnik ma bardzo bystre oczka i zauważy każdą nieścisłość.

Książka daje praktyczne nieograniczone możliwości zabawy. Jeśli zdecydujecie się na nią, to czeka na Was wiele godzin cudownych opowieści o zwierzętach. Rok w lesie może być ciekawą inspiracją do stworzenia własnych opowieści o mieszkańcach lasu, ale i nauki o przyrodzie.

Dodatkowym atutem jest to, że książka jest bardzo ładnie wydana na sztywnym papierze, dzięki czemu wytrzyma nawet bardzo „intensywne” czytanie przez młodsze dzieci.

Ta książeczka (chociaż z uwagi na swój rozmiar powinna być nazywana księgą) pobudza wyobraźnię, ale też pomaga ćwiczyć logiczne myślenie i uczy rozpoznawać związki przyczynowo-skutkowe (następstwo pór roku, zmienne zachowanie zwierząt). Warto też pozwolić dziecku na stworzenie własnej historii o zwierzątkach i wysłuchać jej do końca, a później zadać maluchowi kilka pytań odnośnie opowiadania. Zabawa może trwać godzinami…

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia