Kto może, ten nad morze – wydarzenia kulturalne nie tylko dla moli książkowych

Tym postem chcę rozpocząć cykl, w którym będę przedstawiała Wam ciekawe wydarzenia kulturalne z regionu, w którym mieszkam, ale i z kraju i spoza jego granic. Dzisiaj będzie post zbiorczy – coś dla miłośników książek, melomanów i dla najmłodszych (chociaż z doświadczenia wiem, że i dorośli wyśmienicie się bawią w czasie imprez dla dzieci :)). Tak, więc zaczynamy – dzisiaj opowiem Wam, dlaczego w ten weekend warto wybrać się nad morze. Oto najciekawsze wydarzenia kulturalne weekendu.

Już dziś w Słupsku zaczęła się objazdowa wystawa Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Co można tam zobaczyć? Muzealne eksponaty – ale nie takie zwykłe, które stoją za szybą i nie można ich dotknąć. To interaktywne obiekty. Dzięki nim, poprzez osobiste doświadczenia, możemy poznać, jakie prawa rządzą naszym światem i jak niezwykłym „narzędziem” jest nasz organizm. Ja już na tej wystawie byłam z czterolatkiem – kilka eksponatów go zaciekawiło, jednak w domyśle wystawa jest przeznaczona dla nieco starszych dzieci i dla dorosłych. Nam najbardziej spodobała się kula, która „świeciła na kolorowo” i jak na małego mężczyznę przystało drewniane klocki z magnetycznym dźwigiem.

Dzisiejszy wypad na wydarzenia kulturalne w mieście zakończyliśmy w bardzo klimatycznym miejscu, kawiarni Kafeina, gdzie zamówiliśmy pyszny koktajl czekoladowy i frappuccino. Mniam:)

Ale to dopiero początek atrakcji. Warto się wybrać również do nadmorskich miejscowości. W Łebie na miłośników książek czeka prawdziwa przyjemność. Już dzisiaj o godzinie 10.00 rozpoczęło się Lato z książką. Cudowna impreza cykliczna, która każdego roku przyciąga coraz więcej uczestników. Jeszcze dzisiaj po godzinie 18.00 będzie można spotkać takich autorów jak Witold Czuksanow (Zaczarowany ogród), czy Hirek Wrona i Tomasz Kukołowicz (Ludzie polskiego rapu).

Jednak prawdziwe atrakcje zaczną się dopiero jutro. Od samego rana otwarta będzie sfera handlowa, a w ciągu dnia organizowane liczne konkursy i zabawy dla całych rodzin. Oprócz tego dla dzieci przewidziane są dodatkowe atrakcje takie jak czytanki i warsztaty ze słoniem Elmerem oraz czytanie polskich baśni. Autorami, których będzie można spotkać w sobotę są m. in. Wojciech Cejrowski oraz uwaga, uwaga!!! Pan Pierdzołka 🙂

Niedziela zapowiada się równie ciekawie: do godziny 19.00 będzie można spotkać m. in. Dariusza Dziekanowskiego (Z piłką przez życie) i Bogusława Chrabota (Książka moja pasja).

LzK

Z kolei w Rowach w sobotę i niedzielę odbędzie się już IX Ogólnopolski Zjazd maskotek – coś czego nie da się zapomnieć. Nawet u dorosłych na twarzy pojawia się rozmarzony uśmiech. Chociaż maluchy różnie reagują – jedna się śmieją, inne płaczą. A moje dziecię pacnęło w nos Smoka Wawelskiego 🙂 Na Zjeździe byliśmy dwa lata temu. W tym roku niestety nie damy rady, ale jeśli będziecie w okolicy to naprawdę warto zabrać tam maluchy. Oprócz możliwości zobaczenia ulubionych postaci z bajek będą mogły wziąć udział w konkursach i zabawach, a później oczywiście kąpiel w morzu:)

źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/
źródło: http://www.ustka.ug.gov.pl/

Tak, więc kto może to zapraszam nad morze – a jutro porcja wydarzeń, na które warto wybrać się w Trójmieście.